Aktualitātes

Rīgas Latviešu biedrība piedalās kongresā, kas veltīts Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanai

/21.09.2014/

No 2014. gada 2. līdz 7. maijam Austrijas galvaspilsētā Vīnē notika “Europa Nostra” kongress. “Europa Nostra” ir Eiropas Savienības kultūras mantojuma organizāciju tīkls, kas nodarbojas ar dabas, kultūras mantojuma saglabāšanu un sargāšanu, kā arī katru gadu organizē apbalvošanas ceremonijas par godu tajā gadā nominētajiem kultūras mantojuma pieminekļiem.

Rīgas Latviešu biedrība ir organizācijas “Europa Nostra” biedrs 2  gadus. Šogad biedrības priekšsēdētājam Guntim Gailītim, pateicoties Eiropas Savienības projektā  “Stāvi stipri, strādā droši” piešķirtajam finansējumam, bija iespēja kongresu apmeklēt. Kongresa programmā notika  vairāki pasākumi, kas saistījās ar Vīnes kultūrvēsturiskā mantojuma - pieminekļu un ēku apskati. Norisinājās vairākas tikšanās, kuru laikā kongresa dalībnieki iepazinās gan savstarpēji, gan ar pārstāvēto organizāciju darbību un aktualitātēm.

 

“Europa Nostra” biedri – dalīborganizācijas var pieteikt savus objektus apbalvojumiem kādā no četrām kategorijām:

Arī Rīgas Latviešu biedrība nākotnē plāno izvirzīt savus pretendentus no Latvijas kādā no kategorijām.

“Europa Nostra” ir Eiropas mēroga nevalstiska organizācija, kura darbojas kultūras mantojuma labā. Tajā pārstāvētas 250 nevalstiskā un bezpeļņas organizācijas no vairāk nekā 50 Eiropas valstīm, kurās kopumā iesaistīti vismaz 5 miljoni pilsoņu. To atbalsta arī vairāk nekā 150 iesaistīto valsts iestāžu un korporāciju, un vairāk nekā 1500 individuālu dalībnieku. Tās plašais profesionāļu un brīvprātīgo tīkls darbojas Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanā šai un nākamajām paaudzēm. 

Plašāka informācija par “Europa Nostra” pieejama mājaslapā www. europanostra.org.

 
« Atpakaļ
© LPCA »